Loading…

Muri i ‘Berlinit’ në Veri?

  • 06/12/2016 | 20:49

Muri i ‘Berlinit’ në Veri?
Në veri të Mitrovicës, po pretendohet se po ndërtohet një mur i lartë për të ndarë fizikisht këtë pjesë të qytetit me atë jugore.
Kryetari i veriut Goran Rakiq i ka thënë Klan Kosovës, se aty nuk po ndërtohet kurrfarë muri.

Ai tha se aty nuk po punohet asgjë më shumë e as më pak se sa parashihet me projektin për revitalizimin e urës për të cilin janë dakorduar në Bruksel, Prishtina e Beogradi.

Sipas tij, aty është duke u bërë nivelizimi i zonës për këmbësor nëpër të cilën nuk do të mund të kalojnë automjetet.

mitrovice4

mitrovice2

mitrovice6

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë