Loading…

Muri duhet të rrënohet sa më shpejt

  • 23/12/2016 | 19:28

Muri duhet të rrënohet sa më shpejt

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në debatin që është duker u biseduar në kuvend, ka thënë se muri duhet të largohet sa më shpejt. 


“Muri duhet të largohet sa më shpejt. Nëse nuk largohet brenda kohës së caktuar, ne do të veprojmë si institucione të Kosovës dhe do ta rrënojmë”, tha Veseli.

Veseli ka kërkuar që në rezolutën e AAK’së të shtohet edhe rifillimi i ndërtimit të shtëpive në veri.

“Kemi bashkëbiseduar me kryeministrin dhe me presidentin, nuk kemi dashur në asnjë moment ta politizojmë këtë çështje, për hir të popullzimit. Muri do të rrënohet dhe mirë është të rrënohet nga ata që e kanë ndërtuar”

Veseli ka theksuar se asnjë nga ne nuk e ka dashur këtë muri. Muri është jo vetëm i papranueshëm, por edhe turp”, ka thënë Veseli.

Përveç largimit të murit ilegal në veri të Mitrovicës, kryeparlamentari Veseli ka qenë kritik për mungesën totale të investimeve nga ana e Qeverisë së Kosovës dhe Komunës së Mitrovicës në veri, që nga viti 2013 e deri më sot./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë