Loading…

Muri do të rrënohet

  • 24/01/2017 | 23:59

Muri do të rrënohet

Duket se muri i ka ditët e numëruara, pasi kryeministri Isa Mustafa, nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga rrëzimi i tij.


Pas takimit të sontëm në Bruksel, ai ka ripotencuar se muri nuk negociohet, dhe do të rrënohet.

“Sa i përket murit, e kemi bërë të qartë që po se nuk rrënohet nga ata që e kanë ndërtuar, ai do të rrënohet nga institucionet e Kosovës”, ka thënë Isa Mustafa.

Ndryshe, muri në veri të Mitrovicës po qëndron akoma pranë urës, ani pse janë bërë mbi një muaj që është ndërtuar, dhe i njëjti ka bllokuar punimet në rivitalizimin e urës së Ibrit, që është projekt edhe i BE’së./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë