Loading…

Mungojnë kontenjerët, mbeturinat mbulojnë rrugët e kryeqytetit

  • 13/08/2022 | 23:04

Mungojnë kontenjerët, mbeturinat mbulojnë rrugët e kryeqytetit

Një qytetar u drejtua për në pikën e duhur. Mirëpo, mbeturinat që i hodhi nuk përfunduan në vendin e destinuar për to.


Kjo ndodh për shkak të stërmbushjes së kontenjerëve.

Mungesa e tyre në disa lagje të kryeqytetit po shkakton pakënaqësi tek banorët.

Për dikë tjetër, gjendja është më mirë se sa shumë vite më përpara.

Për të gjitha këto pakënaqësi, kanë një përgjigje nga Komuna e Prishtinës.

Ata përgjegjësinë po e hedhin tek Kompania “Pastrimi”.

Musliu tregon për planin me të cilin synohet zgjidhja e këtij problemi. Televizioni ka kërkuar të marrë një qëndrim edhe nga “Pastrimi” mbi këto ankesa, por zyrtarë të kësaj kompanie nuk kthyen përgjigje.

VIDEO KËTU.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë