Loading…

Mungesa e ministrave në seancë të Kuvendit, disa nga pikat largohen nga diskutimi

  • 26/11/2021 | 11:02

Mungesa e ministrave në seancë të Kuvendit, disa nga pikat largohen nga diskutimi

Deputetët e Kuvendi të Kosovës janë duke vazhduar seancën plenare të ditës së djeshme.


Për këtë seancë kishin mbetur për t’u diskutuar edhe gjashtë pika.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar që  katër pikat e para të listës së rendit të ditës të largohen nga diskutimi për shkak se kabineti qeveritar nuk është i pranishëm në sallë, pasi janë duke marrë pjesë në mbledhjen e përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë.

Shefat e grupeve parlamentare thanë që diskutimi duhet të fillojë nga pika e 10 e cila është “Zgjedhja e zëvendësdrejtorit të Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë