Loading…

Muja thotë se Kelmendi ia mbush arkën Serbisë

  • 15/02/2017 | 13:24

Muja thotë se Kelmendi ia mbush arkën Serbisë

Deputeti i PDK-së, Shaip Muja, ka reaguar ndaj akuzave të ministres së Tregtisë, Hykmete Bajrami, e cila i tha se ka në posedim disa biznese.


Deputeti Muja ka reaguar duke i thënë se Qeveria e ka marrë si zëvendëskryeminstër Ramiz Kelmendin, i cili ia mbush arkën pare Serbisë.

“Mu m’thojnë pse keni biznese, e këta e kanë marrë zëvendës kryeministër Ramiz Kelmendin. Ai bën evazion fiskal, ia mbush arkën Serbisë dhe destimulon prodhime vendore. Mos na shitini fore këtu”, ka thënë deputeti Shaip Muja.

Ai në fund ka thënë që prodhimet vendore duhet të jenë primare e jo ato të huaja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë