Loading…

Muja kërkon edhe një milion euro për Drenasin

  • 22/12/2016 | 15:46

Muja kërkon edhe një milion euro për Drenasin

Deputeti Shaip Muja ka deklaruar se sektori i shëndetësisë ka buxhet më të vogël për vitin e ardhshëm ndërsa sipas tij kërkohet kualitet më i madh.

“Unë nuk e e kam të qartë se si do të mblidhen sigurimet dhe si do të shpërndahen. Sistemi i informimit shëndetësor nuk është funksional, prandaj, ky nuk garanton sigurim shëndetësor. Unë po besoj  që shëndetësia në vitin e ardhshëm do të jetë në kaos. Mënyra e menaxhimit të shëndetësisë është shumë shqetësuese”, tha Muja.

Sipas tij një shtet që nuk investon në shëndetësi dhe arsim, ai shtet nuk mund të bëjë as polici as ushtri.

Muja me këtë rast ka kërkuar që të ndahen edhe  1 milionë euro për komunën e Drenasit, ngase atje siç tha ai nuk ka pasur investime qe 70 vjet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë