Loading…

Muhaxhiri për Haradinaj: S’është në garë, Kosova s’e ka luksin të ketë Kryeministër “Stand-by”

  • 03/09/2019 | 00:53

Muhaxhiri për Haradinaj: S’është në garë, Kosova s’e ka luksin të ketë Kryeministër “Stand-by”

Analisti politik, Artan Muhaxhiri, ka thënë se ish Kryeministri Ramush Haradinaj e ka ngritur kriterin e populizmit, ai shtoi se Kosova nuk mund të ketë një kryeministër vazhdueshëm pret vendimin e gjykatave.


“Kur të tjerët e panë se ai po përfiton vota tash po e ndjekin shembullin e tij edhe në mënyrë që ta largojnë frikën se do të humbin vota. Kurti përdor diskurs populist sikur dhe Vjosa Osmani. Kjo garë destruktive ka bërë që të largohet nga vëmendja sinqeriteti”, ka thënë Muhaxhiri, njofton Klan Kosova.

Muhaxhiri në Analiza Zgjedhore, ka thënë se AAK’në nuk e sheh në garë për t’i fituar zgjedhjet.

“Haradinaj nuk është në garë. Pas ftesës së Gjykatës Speciale nuk mendoj që Kosova luksin që ta ketë një Kryeministër “Stand-by”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë