Loading…

M’u ofruan 2 milionë dollarë që ta spiunoja Gjukanovicin

  • 27/11/2016 | 21:14

M’u ofruan 2 milionë dollarë që ta spiunoja Gjukanovicin

Ish-presidenti malazez Momir Bulatovic ka thënë në një intervistë për Blicin e Beogradit se atij dikur i ishin ofruar dy milionë dollarë për të spiunuar Milo Gjukanovicin, por ai nuk pranoi, transmeton gazetametro.net.

Duke iu përgjigjur një pyetje nëse atij i vjen keq që nuk i ktheu shpinën Sllobodan Milloshevicit, Bulatovic tha:

“Unë kam qenë dhe ende jam një ‘malazez i çmendur’. Kodi im moral nuk më lejon të ja kthej shpinën bashkëpunëtorëve. Ai më ofroi 2 milionë dollarë për të spiunuar Milo Gjukanovicin, por unë nuk pranova”, ka thënë Blatovic.

Duke komentuar faktin se me vetëm 32, ai u bë president i Malit të Zi, Bulatovic tha se “sot dikë me moshë të tillë nuk e çojnë në një kompani private, e lëre më të jetë president i vendit.”

Ai tha se nuk kishte asnjë keqardhje pse kishte punuar me Milo Gjukanovicin.

“Ai ishte djalë i ri i shkëlqyer. Unë nuk pendohem që e kam zgjedhur atë për bashkëpunëtor. Megjithatë, ai ishte ideal kur punonte si numër dy, por jo edhe tash kur vet i merr të gjitha vendimet”, ka thënë Bulatovic. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë