Loading…

MSH publikon listën e qytetarëve që do ta marrin nesër dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

  • 12/06/2021 | 21:05

MSH publikon listën e qytetarëve që do ta marrin nesër dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

Ministria e Shëndetësisë ka ftuar qytetarët që kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, që nesër të të paraqiten në sallën “1 Tetori” për injektimin e dozës së dytë.


Ministria e Shëndetësisë thotë se qytetarët që nuk janë pjesë e kësaj liste, por që gjithashtu janë vaksinuar me dozën e parë sipas datave të lartë perënduara, janë duke u kontaktuar përmes telefonit.

Ndryshe autoritetet shtetërore të shëndetësisë kanë paralajmëruar nga 15 qershori vaksinim masiv kundër COVID-19.

Për këtë, Rrezart Halili, ushtruesi i detyrës së drejtorit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë thotë se profesionistët shëndetësor janë trajnuar në bazë të planeve të Ministrisë së Shëndetësisë dhe IKSHPK-së.

Nga Ministria e Shëndetësisë kanë lajmëruar se janë rekrutuar 422 infermiere shtesë, ndërsa në process të vaksinimit do të përfshihen edhe 190 specializantë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]o.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë