Loading…

‘Mposhta Djokovicin dhe jam i gëzuar’: Egër përgjigjet tenisti gjerman pyetjeve koti të gazetarëve

  • 30/07/2021 | 16:20

‘Mposhta Djokovicin dhe jam i gëzuar’: Egër përgjigjet tenisti gjerman pyetjeve koti të gazetarëve

Alexandar Zverev i prishi planin tenistit serb Novak Djokovic që të fitonte Golden Slam këtë vit pasi e mposhti në gjysmëfinale të lojërave olimpike, transmeton Gazeta Metro.


Tenisti i renditur i pari në ranglistën botërore serbi Novak Djokivic ja kishte mësyrë që të fitonte gjithë çmimet prestigjioze si tenist këtë vit, këtu hynte edhe medalja e artë olimpike. S’ia doli pasi për fatin e keq të tij u ndesh me Zverev që e mposhti.

Zverev siguroi medalje por i humbi rastin Djokovic që të fitoj katër turnetë Grand Slam dhe të artës brenda një viti.

Këtë e kishte arritur vetëm tenistja gjermane Stefi Graff në vitin 1988 dhe deri tani askush nuk ja ka dalë.

Pas meçit tenisti gjerman u pyet:

“Ju vjen keq që Novak humbi rastin të fitoj golden slam?”.

Këtu Zverev reagoi ashpër por si sportist i vërtetë, kjo është garë fundi i fundit.

“Sapo e mposhta atë dhe ju këtë më pyesni?! Djokovic ka 20 grand slam, është më i miri në botë, i dëshiroj gjithë të mirat, por unë e mposhta dhe jam i gëzuar për këtë” theksoi Zverev./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë