Loading…

MPJ, Vucic’it: Rrenc dhe kriminel, nuk është hequr flamuri i Kosovës nga Stambolli

  • 30/10/2018 | 16:19

MPJ, Vucic’it: Rrenc dhe kriminel, nuk është hequr flamuri i Kosovës nga Stambolli

MPJ i është kundërpërgjigjur pretendimeve të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic, se flamuri i Kosovës është hequr nga takimet në Stamboll.


Në një përgjigje për koha, Jetlir Zyberaj, këshilltar i Ministrit për Punë të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka demantuar pretendimet e Vucic se flamuri i Kosovës është hequr nga takimet në Stamboll, transmeton gazetametro.net

Ai ka thënë se Vucic është shpifës i kriminalizuar, se flamuri i Kosovës ka qenë i pranishëm dhe delegacioni i Kosovës është nderuar në nivelin më të lartë protokollar.

“Vuçiqi është një shpifës i kriminalizuar. Flamuri i Kosovës ka qenë aty ndërsa delegacioni i Kosovës është nderuar me nivelin më të lartë protokollar”, ka thënë ai.

Ndryshe, dje në Stamboll mori pjesë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me Ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe presidenti i Shqipërisë Ilir Meta. Ata u pritën me nderime në ceremoninë e hapjes së aeroportit të Stambollit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë