Loading…

Mozart’i më i famshëm se Beyonce

  • 15/12/2016 | 18:56

Mozart’i më i famshëm se Beyonce

Artisti i cili ka shitur CD edhe gjatë vitit 2016, nuk është gjallë që 200 vjet. Mirëpo, ai ende është në konkurrencë të ashpër me artistët e tjerë të ditëve të sotme, transmeton Gazeta Metro.

Sipas “Billboard”, Wolfgang Amadeus Mozart është “kthyer” në skenën muzikore të këtij viti, duke shitur 200 CD të cilat përmbajnë të gjitha veprat e Mozartit. Ky koleksion , i cili është me vlerë rreth 300$, përmbanë të gjitha simfonitë e tij.

Këtë vit, Mozart ka “shitur” 1.25 milionë disqe, përkundër që nuk është gjallë, nuk ka instagram dhe nuk ka video “eksplicite”./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë