Loading…

Moti sot në Kosovë

  • 19/01/2017 | 08:45

Moti sot në Kosovë

Mot kryesisht i vranët dhe me reshje të borës është parashikuar të mbajë mbi vendin tonë, të cilat fillimisht do ta përfshijnë veriun e vendit dhe më tej gjithë territorin.


Reshjet më intensive  sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës parashihen të jenë në veri-perëndim të vendit dhe në jug-perëndim, por edhe pjesë tjera do të kenë reshje por të intensitetit më të ulët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të shënojnë vlerat nga -6 deri -4 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet  -3 deri -1 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga  veriu dhe verilindja me shpejtësi nga 2-9m/s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë