Loading…

Moti sot në Kosovë

  • 03/06/2019 | 23:50

Moti sot në Kosovë

Vijojnë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në ultësirën Perëndimore, transmeton Gazeta Metro.


Parashikohet që pas mesditës dhe orët vijuese të sjelli zhvillim të vranësirave, të cilat do të gjenerojnë shira në zonat Lindore dhe pjesën Qendrore, duke lënë Perëndimin në ndikimin e vranësirave të lehta e kalimtare.

Në orët e natës pritet përmirësim i kushteve atmosferike.

Sipas MeteoAlb, era do të fryjë me shpejtësi deri 32 km/h, nga drejtimi kryesisht Jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten ën të dyja vlerat ekstremale duke luhatur nga 11 gradë C deri në 28 gradë C. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë