Loading…

Moti për sot dhe nesër

  • 27/03/2020 | 00:07

Moti për sot dhe nesër

Në ditët e ardhshme vendi ynë do të dominohet nga fusha të presionit të ulët të një cikloni që ka depërtuar mbi Itali. Parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, e kohëpaskohe me mundësi për reshje të dobëta lokale shiu. Ndërkohë do të depërtojnë masa të ngrohta ajrore, që do të rrisin temperaturat afër vlerave mesatare.


Vlerat e cilësisë së ajrit do të luhaten përreth vlerave mesatare, e kohëpaskohe do të kalojnë edhe në vlera të pashëndetshme.

27.03.2020 – Kryesisht vranët. Paradite mundësi për riga lokale shiu. Pasdite dhe në mbrëmje reshje lokale shiu. Vetëm në vise të larta malore priten reshje bore. Temperaturat në vise të ulëta 3C deri 12C, e në vise malore -1C deri 4C. Erë mesatare nga verilindja 4-9m/s. Indeksi UV: 3.
28.03.2020 – Kryesisht vranët. Kohëpaskohe mundësi për riga lokale shiu.. Temperaturat në vise të ulëta 4C deri 11C, e vise malore -1C deri 4C. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-6m/s. Indeksi UV: 3.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë