Loading…

Moti për këtë fundjavë

  • 10/03/2017 | 16:43

Moti për këtë fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paraparë mot kryesisht të vrerët e me intervale dielli për ditët e fundjavës.


 

IHMK në njoftimin e saj thotë se temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 deri 4 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale nga 7-10 gradë Celsius.

“Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat gjatë ditës së shtune vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu, kurse në viset malore reshjet e shiut do të shoqërohen me fjolla bore”, thuhet në njoftimin e IHMK’së.

Gjatë kësaj periudhe, IHMK thotë se presioni atmosferik do të jetë në vlerat e normales me tendencë të ngritjes.

Ndërsa, do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi deri 11m/s. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë