Loading…

Moti për këtë fundjavë në vend

  • 24/03/2023 | 22:20

Moti për këtë fundjavë në vend

Këtë fundjavë, veçmas të shtunën mbrëma dhe të dielën në mëngjes, me shumë mundësi edhe për reshje kalimtare shiu.


Në fillim të javës pritet ndryshim i situatës sinoptike.  Do të mbajë mot i paqëndrueshëm, ku priten edhe të reshura shiu dhe rënie e temperaturave.

Kushtet e qëndrueshme të motit, mbajnë ndotësit ajror më të përqendruar pranë sipërfaqes, e indeksi i cilësisë së ajrit kalon edhe në vlera të dobëta dhe shumë të dobëta, kryesisht orëve të mbrëmjes, derisa gjatë ditës vende-vende indeksi do jetë në vlera të pranueshme.

25.03 – Pjesërisht vranët. Më vonë në mbrëmje, reshje lokale shiu.

26.03 – Herët në mëngjes reshje kalimtare shiu. Ditën intervale me diell.

27.03 – Kryesisht vranët dhe me të reshura shiu kohë pas kohe.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 2C e 6C, e ato maksimale arrin vlera edhe mbi 17C ditën e shtune, e deri të hënën zbresin edhe në 13C e 15C.

Frynë erë e lehtë dhe mesatare nga perëndimi e jugperëndimi 3-10m/s, e nga e hëna ndryshon drejtimin në verilindje.

Shtypja atmosferike përreth vlerave normale, me tendencë të rënies deri ditën e hënë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë