Loading…

Moti për ditën e sotme, nga nesër ndryshon gjithçka

  • 17/10/2018 | 07:13

Moti për ditën e sotme, nga nesër ndryshon gjithçka

Në Kosovë gjatë ditës së sotme do të mbajë mot kryesisht i mirë dhe me diell njofton Gazeta Metro.


Përderisa brigjet e Europës perëndimore po goditen nga uragani “Leslie”, mbi rajonin tonë vazhdon të mbajë mot stabil, si rrjedhojë e shtrirjes së fushave anticiklonike mbi Europën lindore.

Deri të enjten vazhdon të mbajë mot stabil, i ngrohtë dhe me intervale të gjata me diell.  Mirëpo, sipas parashikimeve të fundit, gjatë fundjavës, kjo situatë bllokuese pritet të ndryshojë, ku priten edhe mundësi për reshje si dhe rënie të temperaturave, shkruan gazetametro.net.

Temperaturat e ajrit, mbeten mbi vlera mesatare, me minimalet që do të luhaten nga 5C deri në 7C, e maksimalet nga 22C deri në 23C.

Do të fryejë erë e lehtë nga lindja dhe verilindja 2-4m/s../gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë