Loading…

Moti, nisin shirat e vjeshtës |Tabela

  • 05/10/2018 | 07:18

Moti, nisin shirat e vjeshtës |Tabela

Deri në fundjavë mot stabil, kryesisht me diell dhe më ngrohtë. Pastaj fillojnë reshjet e shiut.


4.10 – Mot kryesisht me diell.
5.10-6.10 – Mot i mirë, kryesisht me diell.
7.10 – Paradite mot kryesisht me diell. Gjatë ditës vransirat do të shtohen, e pasdite vonë rreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu.
8.10 – Mot pjesërisht i vranët. Pasdite vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu.

Temperaturat e ajrit, gradualisht do të fillojnë të rriten pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të luhaten nga 4C deri në 8C, e maksimalet nga 20C deri në 23C.
Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja dhe juglindja 3-9m/s. Shtypja atmosferike do të shënojë rritje të theksuar mbi vlera normale./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë