Loading…

Moti në Kosovë për ditën e sotme

  • 24/08/2018 | 23:53

Moti në Kosovë për ditën e sotme

Moti do të fillojë të ndryshojë në ditën e diel, sipas njoftimit të Institutit Hidrometerologjik të Kosovës.


Dita e sotme do të jetë më e nxehtë, ndërsa në ditën e diel temperaturat do të fillojnë të bien dhe do të ketë reshje shiu, transmeton gazetametro.net

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë