Loading…

Moti në fundjavë

  • 16/12/2016 | 19:17

Moti në fundjavë

Vendi ynë në fundjavë do të ketë mot kryesisht të vranët, me mjegull dhe me intervale me diell. Këto ditë, Kosova do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik, shkrun Gazeta Metro.


Minimalja e temperaturës gjatë fundjavës do të lëvizë ndërmjet -4 deri -6 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlerat e normales, por ka tendencë të ulet gjatë javës së ardhshme, lagështia relative e ajrit në mëngjes do të jetë rreth 98% , gjatë ditës parashihet të bie rreth 74%.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë