Loading…

Moti: Instituti Hidrometeorologjik parasheh përmbytje në dy ditët në vijim

  • 09/12/2022 | 23:07

Moti: Instituti Hidrometeorologjik parasheh përmbytje në dy ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paraparë përmbytje brenda dy ditëve në vijim.


Sipas IHK-së, rajonet më të rrezikuara janë Peja dhe Gjakova.

“Reshje shiu me intensitet të mesëm deri në të lartë me një probabilitet të lartë për paraqitje të përmbytjeve (vërshime të shpejta) dhe rrëshqitje të dheut”.

“Mundësia për të tejkaluar pragun pesëvjeçar të periudhës së kthimit të përmbytjeve 70 për qind dhe atë 20-vjeçare 30 për-qind”.

Ndërsa në përgjithësi temepraturat do të sillen nga 9 deri në 15 gradë celzius.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë