Loading…

Moti i keq rrëzon shtyllat e tensionit, disa zona pa energji

  • 15/02/2018 | 19:19

Moti i keq rrëzon shtyllat e tensionit, disa zona pa energji

Si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dendura të borës shumë zona në qarkun e Korçës kanë mbetur pa energji elektrike.


Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën me dije se nga informacionet në terren konstatohet se në rajonin Korçë ka këputje në përcjellësa, pasi janë rrëzuar shtylla dhe janë dëmtuar traversa në rrjetin e tensionit të mesëm dhe të ulët në zonën e Lozhanit, Vithkuq, Potgozhan dhe Cërvenakë.

Si pasojë e bllokimit të rrugëve nga bora, riparimi i defekteve në fidera do të kërkojë më shumë kohë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë