Loading…

Moti gjatë fundjavës

  • 18/02/2017 | 08:22

Moti gjatë fundjavës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të vikendit vendi ynë do të ndikohet nga masat e lagështa të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. 


Në këtë gjendje meteorologjike sipas IHK-së do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje të shiut, kurse në vise malore  me lartësi mbidetare mbi 800m reshjet e shiut do të shoqerohen edhe me fjolla te dobeta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri në 1 gradë Celsius, ndersa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtesi 1-7m/s.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë