Loading…

Moti gjatë ditës së sotme me vranësira, pasdite me shi

  • 09/10/2018 | 07:40

Moti gjatë ditës së sotme me vranësira, pasdite me shi

Mbi vendin tonë, sot pas mëngjesit me diell, do të pasojë mot me vranësira dhe reshje të shiut të cilat në orët e pasdites do të jenë më të dendura.

Temperaturat e mëngjesit rreth 11 gradë kurse ajo më e larta e ditës 21 gradë Celsius.

Kurse, gjatë pesë ditëve të ardhshme Kosova do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Në këtë situatë meteorologjike, me këto kondita të elementeve dhe dukurive meteorologjike, moti do të vazhdojë të mbetet stabil dhe me temperatura të larta, mbi vlerat e mesatareve, sidomos të temperaturave maksimale.

Temperaturat minimalet do të lëvizin nga 4-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë