Loading…

 Moti do të përmisohet në fillim të javës

  • 22/04/2017 | 11:53

 Moti do të përmisohet në fillim të javës

Gjatë ditës së diel, nga veriu sërish një front i ftohtë, do të sjellë vranësira e në orët e pasdites dhe mbrëmjes priten edhe reshje të dobëta shiu.


Pas kalimit të këtij fronti, nga dita e hënë mbi rajon do të kemi masa të ngrohta ajrore nga Mesdheu, që do të sjellin përmirësim të motit, me intervale më të gjata me diell dhe rritje të temperaturave, shkruan ‘Prishtina Weather’.

Temperaturat minimale në fundjavë do të zbresin në -4C deri 0C, e ato maksimale do të rriten në 11C deri në 13C. Ndërsa, nga dita e hënë temperaturat do të shënojnë rritje të vazhdueshme, me minimale nga -1C deri në 5C, e maksimale nga 16C deri në 22C, ditën e mërkurë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë