Loading…

Moti befason Kosovën, rriten temperaturat

  • 17/01/2018 | 08:32

Moti befason Kosovën, rriten temperaturat

Kosova edhe sot do të ketë mot kryesisht të butë me temperatura maksimale që arrijnë deri në 10 gradë celsius.


Sipas meteorologëve, paradite do të ketë intervale me diell por të cilat do të zgjasin pak pasi gjatë ditës do të kthehen vranësirat, shkruan gazetametro.net.

Kohë pas kohe mbi Kosovë do të bjerë shi, e gjatë orëve të mbrëmjes nuk përjashtohen as reshjet e borës.

Ndërkaq, edhe ditëve në vijim do të ketë mot të ngjashëm. Nesër temperatura do të ulet deri në 5 gradë, mirëpo të premten dhe të shtunën ato do të kthehen përsëri në 10 gradë.

Ndryshe, moti i janari ka befasuar të gjithë pasi temperaturat maksimale nuk kanë shënuar akoma minus gradë./gazetametro.net


Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë