Loading…

Mot me diell pritet të mbajë deri më këtë datë

  • 14/10/2019 | 09:12

Mot me diell pritet të mbajë deri më këtë datë

Kosova do të vazhdojë që të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik dhe me mot shumë të mirë, transmeton Gazeta Metro.

Këtë po e thonë nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ku po tregohet se si rrjedhojë në këtë javë pritet që të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme”, thuhet në kumtesë.

“Ky mot me kushte afërsisht të ngjashme do të vazhdoj deri me 23 tetor”../gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë