Loading…

Mot i vranët sot në Kosovë, nga nesër ndryshon gjithçka

  • 30/10/2018 | 07:16

Mot i vranët sot në Kosovë, nga nesër ndryshon gjithçka

Gjatë ditës së sotme pritet që të jetë mot kryesisht me vranësira mbi Kosovë njofton gazetametro.net.

Moti sot mbi Kosovë do të jetë me vranësira, kurse pasdite do të ndryshojë gjithçka dhe priten edhe reshje lokale shiu, në disa vende malore pritet që të shoqërohet edhe me bubullima.

E nga dita e mërkurë, fusha të fuqishme anticiklonike që ndodhen mbi Europën lindore, do të shtrihen mbi vendin tonë duke favorizuar mot më stabil, derisa masa të ngrohta ajrore nga Afrika veriore që do të shtrihen mbi rajon, do të rrisin temperaturat ndjeshëm mbi vlera mesatare, njofton gazetametro.net.

Temperaturat e ajrit, mbesin të larta, ndjeshëm mbi vlera mesatare, me tendencë të rritjes së mëtutjeshme.

Do të fryejë erë mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga juglindja 5-15m/s./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë