Loading…

Mot i ndryshueshëm! Ja si do të jetë në ditët në vazhdim

  • 26/01/2018 | 07:58

Mot i ndryshueshëm! Ja si do të jetë në ditët në vazhdim

Mot stabil, me ngrica dhe kthjellime, në ultësira mjegull.


25-26.01 – Mot kryesisht i kthjellët dhe me diell. Në mëngjes ngrica, e në vise të ulëta mjegull, që vende-vende mund të mbetet edhe gjatë ditës.

27-28.01 – Mot pjesërisht i vranët, me intervale më të gjata me diell. Në mëngjes ngrica, e në vise të ulëta mjegull.
29.01 – Edhe të hënën vazhdon të mbajë mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica, e në vise të ulëta mjegull.
Fushat e presionit të lartë që po fuqizohen mbi rajon, do të paraqesin inverzione termike dhe mungesë të qarkullimit të ajri, që nuk do të jenë të favorshme sa i përket kualitetit të ajrit. Vlerat ditore të indeksit AQI për ditët në vijim do të mbeten rreth vlerave të pashëndetshme.

Temperaturat minimale do të ngrihen gradualisht nga -7C deri në -2C, e ato maksimale 4C deri në 8C. Në ultësira ku mjegulla mund të mbetet gjatë ditës, temperaturat do të jenë më të ulëta.
Era do të fryejë lehtë nga juglindja dhe verilindja 1-4m/s.
Shtypja atmosferike do të shënojë rritje lartë mbi vlera normale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë