Loading…

Mot i ftohtë dhe me shi do të jetë sot në Kosovë, këto janë temperaturat

  • 26/08/2018 | 23:39

Mot i ftohtë dhe me shi do të jetë sot në Kosovë, këto janë temperaturat

Nesër në Kosovë do të mbretërojë mot i vranët dhe me kushte për reshje të shiut.


Kështu parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, shkruan gazetametro.net

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius”, thuhet në komunikatën e IHMK.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-9m/s./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë