Loading…

Mot befasues sot dhe ditëve në vijim: Parashikimi i meterologëve |TABELA

  • 03/04/2019 | 23:26

Mot befasues sot dhe ditëve në vijim: Parashikimi i meterologëve |TABELA

Ditëve të fundit të kësaj jave pritet të mbajë mot me vranësira, ndërsa ka mundësi edhe për riga lokale shiu, transmeton Gazeta Metro.


Temperaturat minimale nga 6C deri në 8C, e maksimalet nga 16C deri në 18C.

Parashikimi më i detajuar:

4.04 – Pjesërisht vranët. Pasdite mundësi për riga lokale shiu.

5.04 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Vende-vende mundësi për riga lokale shiu.

6.04-7.04 – Në fundjavë kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Ditën e diel, pasdite mundësi për riga lokale shiu.

8.04 – Kryesisht me vransira. Pasdite dhe në mbrëmje reshje lokale shiu me bubullima.

Do të fryj erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugu-juglindja 4-13m/s.Shtypja atmosferike gradualisht do të zbres nën vlera normale.

Cilësia e ajrit do të luhatet kryesisht rreth vlerave mesatare dhe të mira, e orëve të mbrëmjes mbetet mundësia që kohëpaskohe të kalojë në vlera të pashëndetshme./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë