Loading…

Mosmarrëveshje me kunatën: Gjakovari ia thyen xhamat e shtëpisë

  • 03/12/2019 | 12:23

Mosmarrëveshje me kunatën: Gjakovari ia thyen xhamat e shtëpisë

Një person i komunitetit rom është arrestuar në Gjakovë, pasi që pas një mosmarrëveshje me gruan e vëllait të tij, ua ka thyer atye xhamat e shtëpisë, shkruan Gazeta Metro.


Këtë e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ku ka bërë të ditur se personi në fjalë është dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur dje rreh orës 17:00.

Njoftimi i plotë i policisë:

Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Rom, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje me bashkëshorten e vëllait të tij viktimën femër K-Rome, ka thyer xhamat e shtëpisë së tyre. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë