Loading…

Mos u frikësoni, do të kthehem: 6 shprehjet e çuditshme të kriminelëve që thanë pak para ekzekutimit

  • 07/09/2021 | 17:31

Mos u frikësoni, do të kthehem: 6 shprehjet e çuditshme të kriminelëve që thanë pak para ekzekutimit

A ta që ekzekutohen gjithmonë kanë disa fjalë të fundit për t’i thënë. Fjalë të frikshme dhe të paharrueshme, kanë lënë disa kriminelë të ekzekutuar, ku kanë qenë inspirim për shumë libra e filma, shkruan Gazeta Metro.


Të gjithë ata që denohen me burg të përjetshëm, apo edhe me ekzekutim sigurisht që kanë një mendime shumë ndryshe ndaj të tjerëve, pasi jeta për ta mbaron.

Metro ju sjellë fjalët e fundit të 6 kriminelëve, pak para se të ekzektuoheshin:

1. Më vjen keq veç për dy gjëra: më falni që i kam lënduar disa kafshë gjatë jetës sime dhe më falni që nuk mund ta vras të gjithë racën njerëzore.

2. Njerëzit e mirë janë gjithmonë të sigurt që kanë të drejtë.

 3. Mos u frikësoni, do të kthehem.

4. Zotërinj a jeni gati të shihni një mollë të pjekur.

5.  Nuk m’i dhanë shpagetat, dua që shtypi ta dijë.

6. Le ta bëjmë pra.

Këto janë fjalët e disa nga personave të dënuar për krime të rënda, si vrasje, mashtrime të mëdha, dhunime, e shumë krime të tjera./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë