Loading…

Mos ta harrojmë vitin 1999: Kosovari e bën gjestin e jashtëzakonshem për shqiptarët e prekur nga termeti

  • 22/09/2019 | 15:45

Mos ta harrojmë vitin 1999: Kosovari e bën gjestin e jashtëzakonshem për shqiptarët e prekur nga termeti

Shqipëria dje dhe sot është goditur nga disa termete, me ç’rast banorët janë detyruar të zhvendosen jashtë. Por, një qytetar nga Prizreni po ua ofron atyre shtëpinë e tij, shkruan Gazeta Metro.


Mediumi JOQ Albania përmes rrjetit social në Facebook, ka njoftuar se një qytetar i Prizrenit ka shprehur gjendje gatishmërie ta lëshojë shtëpinë e tij për t’iu dalë në ndihmë familjeve që janë prekur nga tërmetet.

“E mira kurr nuk harrohet mos te harrojm vitet e 99 ta , shpresojm te zoti i plotfuqishem”, ka shkruar qytetari.

Ndryshe, shtëpia gjendet në një fshat të Prizrenit, vetëm 17 km larg qytetit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë