Loading…

“Mos laj asi me ksi”: Haradinaj i reagon Kurtit pas deklaratës ku balanconte krimet në Ballkan

  • 09/06/2021 | 21:29

“Mos laj asi me ksi”: Haradinaj i reagon Kurtit pas deklaratës ku balanconte krimet në Ballkan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar deklaratat e kryeministrit Kurti në Kuvendin e Kosovës i cili ka folur për kriminelët e luftës dhe ata të paqes.


Kurti kishte balancuar krimet e bëra në Ballkanin Perëndimor përkundër narratives dominuese të deritashme se krimet e luftës ishin kryer nga Serbia.

“Mos laj asi me ksi” i themi ne në Dugagjin. Kjo është një mënyrë e ulët e tij për me shpjegu atë që ka thënë. Ti po flet për rajon, pse e barazon vendin tënd me rajon. Ske asnjë të drejtë të flasësh me gjuhë të njëjtë për rajonin, pastaj ku pe din qe po e din Serbia. Kjo është e ulët për një shef shteti”, tha Haradinaj

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë