Loading…

Mos i bëni asnjëherë këto 5 gjëra pasi keni ngrënë

  • 24/06/2017 | 08:35

Mos i bëni asnjëherë këto 5 gjëra pasi keni ngrënë

Ka disa gjëra tërësisht të ndaluara dhe aspak të këshillueshme për t’u bërë menjëherë sapo keni ngrënë.


A e dini se cilat janë?

Të pini duhan;

Një cigare menjëherë pas një vakti është e barabartë me 10 cigare të konsumuara.

Të hani fruta;

Jemi mësuar gjithmonë të hamë fruta pas një vakti të caktuar, por në fakt është e gabuar. Kjo mund të shkaktojë shumë probleme të rënda shëndetësore.

Të flini menjëherë gjumë;

Dhe kujt nuk i flihet menjëherë sapo ka ngrënë? Por kjo nuk është aspak e këshillueshme. Përveçse gjumit të parehatshëm, do të keni probleme edhe me tretjen.

Të bëni dush;

Prisni të paktën një orë pasi keni ngrënë. Mund të pengojë qarkullimin e gjakut.

Të pini çaj;

Është një nga gjërat rreptësisht të ndaluara për t’u bërë menjëherë pasi ju keni ngrënë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë