Loading…

Monodrama “Rrno vetëm për me tregue” në Teatrin Dodona

  • 24/01/2017 | 16:47

Monodrama “Rrno vetëm për me tregue” në Teatrin Dodona

Esat Brajshori sjellë në skenën e Teatrit Dodona, monodramën “Rrno vetëm për me tregue”, vepër kjo e At Zef Pllumit.


Shfaqja vjen sonte në ora 19:30 dhe vjen e interpretuar nga aktori Veton Osmani. “Rrno vëtëm për me tregue” vjen për herë të parë para publikut kosovar.

Vëlimi i parë i kësaj vepre është botuar në vitin 1995, ndërsa i dyti në vitin 1997. Redaktori i librit, sikundër edhe në dy vëllimet e para, ishte Aurel Plaseri. Kjo vepër e At Zef Pllumit është një dokument dhe monument për historinë e asaj kohe të parë nga sytë e Át Zef Pllumit

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë