Loading…

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

  • 27/05/2023 | 22:15

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Një video që po bën xhiron në rrjetet sociale tregon një ushtar rus i cili i dorëzohet trupave të Ukrainës.


Një numër i ushtarëve të Ukrainës po ruanin pozicionin e tyre në një llogore kur ushtari rus po vinte në drejtim të tyre me hapa të ngadalta.

Trupat e Ukrainës, i kërkuan atij të shpejtonte hapat, dhe kur ishte diku afër ata i thanë që të ndalet. Në atë moment, ushtarët ukrainas i thanë atij që ta hidhte helmetën si dhe ta hiqte parzmoren.

Pas kësaj, i kërkuan që të vendoste duart pas kokës dhe të ecte në gjunjë.

Nuk dihet se në cilën zonë u xhiruan pamjet, por luftimet janë duke vazhduar në Bakhmut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë