Loading…

Momenti kur Policia e Kosovës arreston dy militantët e Vetëvendosjes që blenë vota

  • 06/10/2019 | 14:28

Momenti kur Policia e Kosovës arreston dy militantët e Vetëvendosjes që blenë vota

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Prizren, po thotë se Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të Vetëvendosjes, të cilët dyshohet se kannë blerë votat, shkruan Gazeta Metro.


Lidhur me këtë rast është publikuar edhe një video nga momenti i arrestimit të militantëve, të dyshuar për vepër penale.

“Brenda një ore në Qendrën e Votimit 2003a, sërish aktivistët e Vetëvendosjes u zunë në flagrancë, duke blerë vota. Edhe për këtë rast me ndërhyrjen e vëzhguesve të PDK’së, ështëobliguar Policia e Kosovës, që të intervenojë dhe të arrestojë edhe personin e dytë të Vetëvendosjes”, thuhet në njoftimin e PDK’së.

Kujtojmë se në vendin tonë sot po mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare ku të drejtë vote kanë rreth 1 milion e 900.000 persona.

Deri më tani janë shënuar disa incidente të vogla, por KQZ më herët njoftoi se në përgjithësi procesi ka shkuar mirë.

Për detaje më të hollësishme, Metro do t’iu mbajë të informuar orëve në vazhdim./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë