Loading…

Momenti kur policia tenton të nxjerrë nga gjykata Frashër Krasniqin (Video)

  • 28/02/2017 | 16:57

Momenti kur policia tenton të nxjerrë nga gjykata Frashër Krasniqin (Video)

Kryetari i trupit gjykues ndaj të akuzuarve të Lëvizjes Vetëvendosje për terrorizëm, Beqir Kalludra, gjatë seancës së sotme, ka urdhëruar Policinë e Kosovës që të largoj nga seanca aktivistin Frashër Krasniqi, pasi ky i fundit nuk i përgjigjej pytjeve të  gjykatësit.


Krasniqi refuzoi t’i përgjigjej pyetjes së gjyqtarit nëse e pranon fajësinë apo jo duke kërkuar të sqaroj më tepër rreth padrejtësisë në rastin e tij.

Kur Policia është ngritur për ta larguar Krasniqin nga seanca, avokati mbrojtës i këtij të fundit ndërhyri duke kërkuar që të akuzuarit t’i jepej e drejta e fjalës, së paku një minut.

Pas kësaj, gjyqtari pajtohet dhe i jep Krasniqit të drejtën që të flasë shkurt.

“Me u arrestu prej krimineleve, është nder për neve sepse tregon qe jemi duke ua nxanë rrugën”, ka thënë Krasniqi, në fjalimin e tij, i cili ishte më shumë fjalim politik, se sa mbrojtje për akuzat me të cilat e ngarkon Prokuroria.

Krasniqi, dhe të tjerët akuzohen për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës. /gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë