Loading…

Momenti kur gazetarja nga Kosova e vë në siklet Vucicin, ai: S’po ju ofendoj sepse jeni femër |VIDEO

  • 20/10/2018 | 10:54

Momenti kur gazetarja nga Kosova e vë në siklet Vucicin, ai: S’po ju ofendoj sepse jeni femër |VIDEO

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është vënë në siklet në mes të Beogradit nga gazetarja e Agjencisë së Lajmeve KosovaPress, Nerënxa Jakupi kur e ka pyetur se “çfarë kushtesh ka Serbia për njohjen e Kosovës si shtet?”.


Kjo ndodhi në një konferencë për media të mbajtur pas një paneli të Forumit të Sigurisë në Beograd, në të cilin ishte panelist edhe vet ai.

Vuçiq përpiqej që të tregohej i ftohtë ndaj gazetares shqiptare, por nuk ia doli.Megjithatë, pavarësisht tendosjes në të cilën është ndodhur, Vuçiq është përgjigjur. Përkundër tendosjes, ai përsëriti qëndrimin tashmë të njohur se dëshiron kompromis me shqiptarët ku të dyja palët do të ndjenin dhembje.

Menjëherë pas kësaj, kur ai po merrte një pyetje nga një gazetar tjetër, presidenti serb po fshinte djersët duke dëshmuar se nuk ishte i koncentruar në pyetjen që po i bëhej.

Ndonëse pyetja iu bë në gjuhën angleze, ai është përgjigjur në serbisht, por gjatë konferencës është përgjigjur edhe në gjuhën angleze.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë