Loading…

Momenti i arrestimit të gylenistëve në Kosovë

  • 29/03/2018 | 20:13

Momenti i arrestimit të gylenistëve në Kosovë

Momenti i arrestimit të gylenistëve në Kosovë.

Gjashtë shtetasit turq, banorë të Kosovës, të identifikuar si përkrahës të Gylenit, janë deportuar për në Turqi, të enjten, pak orë pas arrestimit të tyre nga Policia e Kosovës; Cihan Özkan, Kahraman Demirez, Hasan Hüseyin Günakan, Mustafa Erdem, Osman Karakaya ve Yusuf Karabina, drejtues të institucioneve shkollore turke në Kosovë.

Sipas informatave brenda Prokurorisë se Kosovës subjektet juridike të cilat janë përdore nga te dyshuarit kanë pranuar financa nga subjekte te ndryshme te dyshimta.

Aktiviteti financiar me i dyshimtë  nga këta persona është ai me Serbinë nga personi V.G me nënshtetësi kosovare. Dyshimi ngitet pasi qe ky aktivitet nuk ndërlidhen me aktivitetin te cilin e zhvillonin këto subjekte.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë