Loading…

Molliqaj reagon pas sulmit ndaj kandidatit të VV’së në Malishevë

  • 06/10/2017 | 20:53

Molliqaj reagon pas sulmit ndaj kandidatit të VV’së në Malishevë

Dardan Molliqaj, deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka komentuar incidentin e ndodhur sot në Malishevë.


Vetëvendosje përmes një komunikate kishte bërë me dije se aktivistë të Nismës për Kosovën e kishin sulmuar kandidatin e tyre për asamblist, Muhamet Bytyqin.

Lidhur me këtë vepër, Molliqaj ka thënë se “partitë e PAN-it nuk mund ta ndalin humbjen e tyre në zgjedhjet lokale”, dhe se “Muhamet Bytyrqi nuk i ka faj Nismës që e ka keqqeverisur Malishevën”, përcjellë Indeksonline.

“Partitë e PAN-it nuk do të mund ta ndalin humbjen e tyre në zgjedhjet lokale, duke sulmuar asambleistët e VETËVENDOSJE!-s. Muhamet H Bytyqi nuk i ka faj NISMË-s që ka keqqeverisur me Malishevën. Kriminelët do të mbajnë përgjegjësi para drejtësisë për çdo krim që kanë kryer, përfshirë ato ndaj aktivistëve tanë”, ka shkruar Molliqaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë