Loading…

Molliqaj për demarkacionin: Do të negociojmë me Malin e Zi

  • 31/05/2017 | 21:37

Molliqaj për demarkacionin: Do të negociojmë me Malin e Zi

I ftuar në emisionin “DebatPërnime” ishte përfaqësusi i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj.


Dardan Molliqaj lidhur me qëndrimin e tyre për demarkacionin tha se janë kundër për shkak se demarkacioni në formën aktuale që është i shkel interesat e Republikës së Kosovës.

Ai tha se janë të interesuar që pas ardhjes në pushtet të fillojnë negociatat me Malin  e Zi dhe me argumentu dhe bind Malin e Zi se ky demarkim është i pa drejt.

I pyetur se çka do të veprojnë nëse nuk bindet Mali i Zi, Molliqaj tha “vazhdojmë ka plot vende në botë që nuk e kanë ende demarkimin”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë