Loading…

Mollë dhe gjalpë kikiriku, kombinim i shijshëm dhe i shëndetshëm

  • 05/12/2022 | 22:21

Mollë dhe gjalpë kikiriku, kombinim i shijshëm dhe i shëndetshëm

Mollët dhe gjalpi i kikirikut shijojnë fantastike së bashku.


Mollët janë të pasura me fibra dhe antioksidantë që përmirësojnë shëndetin e zorrëve dhe zvogëlojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Gjalpi i kikirikut mund të ketë përfitime shtesë për shëndetin e zemrës – është treguar se rrit kolesterolin HDL (të mirë) dhe zvogëlon kolesterolin dhe trigliceridet LDL (të keq).Gjalpi i kikirikut është mjaft i lartë në kalori.

Edhe pse përgjithësisht nuk ka qenë e lidhur me shtimin në peshë, konsumohet më së miri në moderim.

Një mollë e mesme me 1 lugë gjelle (15 gram) gjalpë kikiriku natyral siguron një ekuilibër të këndshëm të aromës së ëmbël me tekstura të freskëta dhe kremoze nën 200 kalori.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë