Loading…

Mogherini thërret Mustafën e Vucic’in në një takim urgjent

  • 19/01/2017 | 18:49

Mogherini thërret Mustafën e Vucic’in në një takim urgjent

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini ka njoftuar se ka thirrur një takim të nivelit të lartë Kosovë – Serbi, për 24 janar.


“Zhvillimet e ditëve të fundit e nënvizojnë nevojën për përkushtim dhe angazhim të shtuar të të dyja palëve në dialog. Progresi në normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbetet prioritet i rëndësishëm për të dyja palët, për Bashkimin Evropian dhe për Ballkanin Perëndimor si tërësi”, ka thënë Mogherini në një njoftim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë