Loading…

Mogherini: Kemi parë zhvillime inkurajuese në Mitrovicë

  • 06/02/2017 | 12:40

Mogherini: Kemi parë zhvillime inkurajuese në Mitrovicë

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politkë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, ka thënë se në Mitrovicë janë parë zhvillime inkurajuese.

“Do ta shfrytëzoj rastin sot që të njoftoj ministrat për punën që ne kemi bërë gjatë javëve të fundit mes Serbisë dhe Kosovës, ku kemi parë zhvillime inkurajuese në Mitrovicë”, është shprehur Mogherini para fillimit të mbledhjes së ministrave të jashtëm të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel.

Gjithashtu Mogherini ka folur edhe për raportet mes Ukrainës dhe Rusisë, ku ka theksuar se BE-ja do të vazhdojë “të mos e njohë” aneksimin ilegal të Krimesë. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë