Loading…

Modelja ruse kundërshton ashpër agresionin rus: I del në mbrojtje ukrainasve

  • 01/03/2022 | 11:40

Modelja ruse kundërshton ashpër agresionin rus: I del në mbrojtje ukrainasve

Modelja ruse, Irina Shayk ka reaguar ashpër ndaj asaj që po ndodhë në mes Rusisë dhe Ukrainës, shkruan Gazeta Metro.


Supermodelja ruse, i është përgjigjur me gjuhë të rëndë kritike, duke e kundërshtuar luftën dhe njëherit duke u bërë edhe thirrje ndjekësve që të solidarizohen dhe të dhurojnë për organizatat ndërkombëtare dhe Kryqin e Kuq të Ukrainës.

Edhe pse është ruse, Shayk ka dal kundër këtij agresioni dhe ka kërkuar publikisht që kjo të nder prehet.

Me disa fotografi të postuara në InstaStory në profilin e saj në Instagram, të fëmijëve dhe nënave që po fshehën në strehimore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

“Si mund të flemë, të punojmë dhe të funksionojmë kur po ndodh e gjithë kjo”, shkroi ajo në krahas fotografive.

Ndryshe, modelja ruse, Irina Shayk, është shprehur çdoherë kundër çdo dhunë edhe nesë ajo ka të bëj me prejardhjen e saj./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë